Drukuj

SPA

.

SAUNY
Pobyt w strefie saun zapewni każdemu prawdziwy relaks i odprężenie. Korzystanie w saun pobudza przemianę materii, oczyszcza skórę, rozluźnia i orzeźwia organizm. Dysponujemy trzema saunami, grotą solną i słoneczną łąką.

Łaźnia turecka
Warunki podczas kąpieli w łaźni tureckiej to: temperatura od  43°C do 48°C, wilgotność względna 100%, czas kąpieli ok. 20 minut. Kąpiele w łaźniach tureckich mają zbawienne znaczenie zdrowotne: powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i mocniejsze ukrwienie mięśni, rozszerzenie dróg oddechowych np. dzięki zastosowaniu olejków eterycznych. Gorąca para ma również zbawienne działanie przy chorobach i dolegliwościach reumatycznych.

Sauna fińska
Sauna sucha, zwana też fińską lub staroszwedzką, umożliwia kąpiele w temperaturze od 80-100° oraz wilgotności 5-10%. Prawdziwa sauna sucha jest niezrównanym doświadczeniem – w równym stopniu oczyszcza dusze i ciało. Kąpiel w suchym powietrzu daje uczucie odprężenia i wypoczynku, uodparnia organizm i pomaga usunąć toksyny ze skóry. Zaleca się kąpiel w saunie polegającą na przebywaniu na przemian w wysokiej i niskiej temperaturze. Im wyższa jest temperatura w saunie, tym pobyt w niej powinien być krótszy, a ochładzanie dłuższe.

Łaźnia ziołowa
Sauna ziołowa to kąpiel z wykorzystaniem ziół lub aromatów ziołowych wypełniających pomieszczenie przyjemnym zapachem. Działanie tera-peutyczne i  relaksacyjne jest tutaj szersze niż   w saunie tradycyjnej, dzięki wykorzystaniu efektu oddziaływania zapachu na cały organizm człowieka. Powietrze przesycone jest substancjami czynnymi zawartymi w olejkach zapachowych.

Tutaj nie tylko się odprężysz, uwolnisz od stresu i odczujesz kojące, uśmierzające ból działanie ciepła. Wysoka temperatura otoczenia powoduje usuwanie z organizmu różnorodnych substancji toksycznych, oczyszczenie skóry, silniejsze ukrwienie   i spalanie kalorii.

Słoneczna łąka
Delikatny efekt opalania na SŁONECZNEJ ŁĄCE powstaje na zasadzie pigmentacji natychmiastowej. Sprawia ona, że tworzą się nowe zasoby odpowiedzialnej za opalanie melaniny, podczas gdy łagodne promienie UV stymulują w pierwszym rzędzie przesyłanie już istniejącej melaniny do górnych warstw skóry. W ten sposób powstaje naturalna, trwała opalenizna upiększająca skórę, przy czym doskonale dostosowane do potrzeb skóry proporcje frakcji promieni ultrafioletowych UVA i UVB dają pewność, że każda słoneczna kąpiel służy zdrowiu. 

Grota Solna
Grota solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli morskiej z Morza Martwego w celach rehabilitacji, profilaktyki i ochrony zdrowia. W grocie panuje specyficzny mikroklimat cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją, powietrze w grocie zawiera: jod, potas, wapń, magnez, selen oraz wiele innych pierwiastków.

   Seanse odbywają się na bardzo wygodnych leżakach, przy odpowiednio dobranej muzyce (szum morza, szelest wiatru, deszcz, śpiew ptaków), która pomaga zrelaksować się i odprężyć.